Naša spoločnosť vám dodáva kvalitné plastové okná od svetových výrobcov. Vieme uspokojiť i vysoké nároky našich zákazníkov, preto máme v ponuke rozmanitý výber farieb a rôzne riešenia okien.

Zároveň vám poradíme, aké by malo mať okno parametre, aby vyhovovalo vášmu bývaniu. Plastové okná vás spoľahlivo ochránia pred hlukom, chladom a prievanom.

plastove-okno 33Okná zabezpečujú perfektné osvetlenie interiéru, nepriepustnosť, tepelnú a akustickú izoláciu. K zasklievaniu okien sa používajú izolačné dvojsklá vlastnej výroby, z vysoko akostného skla nemeckej firmy GUARDIAN FLACHGLAS GmbH.

Vďaka nízko emisným sklám vyplnených argónom sa získava vysoká izolácia U=1,0 W/m2K.

Príjemná klíma vo vnútri budov je podmienená správnym výberom zasklenia k typu a umiestneniu objektu.

Naša ponuka plastových okien obsahuje tieto typy profilov:

GL-SYSTEM je šesťkomorový profilový systém so stavebnou hĺbkou 70 mm, s dorazovým tesnením. Systém GL SYSTEM je vlastným konštrukčným riešením spoločnosti DRUTEX, je stvorený pre Klientov, ktorí oceňujú funkčnosť estetiku a modernosť.

Päťkomorová stavba profilov s odpovedajúcim tesnením skiel a rámov zaručuje stabilitu a skvelú tepelnú izoláciu.

profil-gssystem

Výhody profilu GL-SYSTEM
 • Päťkomorová stavba profilov umožňuje dosiahnuť vynikajúce tepelno-izolačné hodnoty a perfektnú stabilitu. Vďaka skladbe vnútorných profilových komôr, tesneniu a použitia izolačných skiel získavame možnosť značného zredukovania strát tepelnej energie, tým aj zníženia nákladov na topenie.
 • Skryté podsklenné tesnenie
 • Možnosť použitia širokej škály izolačných skiel až do hrúbky 35mm
 • Presunutie osy kovanej drážky 13mm od hrany rámu umožňuje použitie širších rámových uzáverov, tým aj zvýšenie odolnosti proti vlámaniu
 • Moderné tesnenie EPDM zaručuje, že okná sú tesné a dlhodobo funkčné
 • Oceľové výstuhy z tepelno-zinkovanej oceli zaručujú odpovedajúcu pevnosť

Špecifikácia:

gl classic systsem
 1. Päťkomorová stavba a stavebná hĺbka 70 mm zaručuje optimálnu tepelnú a akustickú izoláciu.
 2. Špecifický tvar a osadenie tesnenia EPDM v špeciálnych drážkach zaručuje optimálnu izoláciu a dlhoročné používanie.
 3. 13 mm dlhé presunutie osy kovacej drážky od hrany rámu umožňuje použitie širších rámových uzáverov, tým aj zvýšenie odolnosti proti vlúpániu.
 4. Moderný design odpovedajúci posledným trendom v segmente plastových okien.
 5. Možnosť použitia širokej škály izolačných skiel.
 6. Skryté podsklenné tesnenie.
 7. Veľká armovacia komora pre použitie dostatočného dimenzovanej výstuže.
 8. Vnútorné hladké plochy.

gl-classic-systsem1Päťkomorový profilový systém so stavebnou hĺbkou 70 mm, s dorazovým tesnením.

Systém GL SYSTEM Classic je vlastným konštrukčným riešením spoločnosti DRUTEX je stvorený s cieľom uspokojenia požiadaviek zákazníkov, ktorí preferujú klasický vzhľad okien.

Kombinácia vysokej tepelnej a akustickej izolácie s prvotriednou funkčnosťou robí profil synonymom modernej technológie a elegancie.

Rozdiel medzi tepelnými vlastnosťami štandardného trojkomorového profilu a štvorkomorového profilu nie je príliš veľký, v závislosti na čom došlo k zmenám v systéme Ideal 4000. Zmena sa týkala prebudovaniu vnútorných komôr profilu pri zachovaní ich terajších rozmerov. Dôsledkom týchto zmien je ponuka päťkomorových profilov (Ideal 4000 a Ideal 4000 RL - zaoblené hrany).

idealintertec4000Okná zhotovené v systéme IDEAL INTERTEC 4000 sú múdrou investíciou do budúcnosti. K ich výrobe sa používajú materiály najvyššej akosti.

Profily IDEAL INTERTEC 4000 svojou kompatibilitou s inými systémami aluplast umožňujú dokonalé prispôsobenie sa k vašim potrebám.

Už dnes splňujú požiadavky stanovené na okna budúcnosti. Okna vyrobené v systéme IDEAL INTERTEC 4000 v sebe spájajú najmodernejšiu techniku s najvyšším komfortom bývania, umožňujú Vám tešiť sa z nich po dlhé roky.

iglo-energyNové okno IGLO ENERGY je unikátny produkt spoločnosti DRUTEX navrhnutý tak, aby uspokojil zákazníkov z použitia moderného produktu, ktorý je výrazom modernej technológie a prísnych požiadaviek trhu.

IGLO ENERGY je produkt s najnižším koeficientom prestupu tepla na trhu Uw = 0,6 W/(m 2 K). Je to absolútny rekord pre energeticky úsporné okná, potvrdzujúce vynikajúce izolačné vlastnosti.

Okno má inovatívny tesniaci systém, ktorý je dostupný iba v produktoch Drutexu, a zaručuje najlepší výkon, pokiaľ ide o energetickú účinnosť. Jedná sa o prvé riešenie na svete pomocou centrálneho tesnenia EPDM.

IGLO ENERGY je investícia do najvyššej kvality a najvyššieho stupňa účinnosti. Ide o okno, ktoré vám umožní zostať v teple každej miestnosti, bez ohľadu na poveternostné podmienky.

iglo-profil
 1. 7-komorový prysunekrofil s hĺbkou 82 mm a 96 mm krídlo s oblým tvarom.
 2. Nový centrálny systém tesnenia EPDM.
 3. Špičkové kovanie MACO MULTI MATIC KS.  
 4. V ponuke sú k dispozícii jeden, dva alebo tri komory zasklenia s maximálnou šírkou 48 mm
  – možnosť použitia 4 skla novej generácie plnené kryptónom s koeficientom prestupu tepla Ug = 0,3 W / (m 2 K)
  – v štandarde 2 komorové sklo vyrobené z tabúľ skla 4 mm (4/18/4/18/4) koeficient prestupu tepla Ug=0,5W/(m2 K)
  – zväčšená komora zasklenia (21 mm), ktoré  znižuje koeficient prestupu tepla
  – štandardný oceľový rám. Voliteľná možnosť použiť rámček SWISSPACER - zníženie tepelných strát.  
 5. Veľká centrálna komora zabezpečuje pevné statické vlastnosti. Možnosť použitia oceľovej alebo sklolaminátovej výstuže

 

Výhody profilu IGLO ENERGY:

 • Nadčasový dizajn, vynikajúca estetika a funkčnosť na najvyššej úrovni sú prvky, ktoré tvoria okno IGLO ENERGY a udávajú trend na globálnom trhu.
 • Okno sa vyznačuje vynikajúcim výkonom, pokiaľ ide o tepelnú izoláciu a je ideálne pre energeticky úsporné a pasívne budovy. Súčinitele prestupu tepla:
  vystužené sklenným vláknom – Uw = 0,6 W/(m2K)*
  s oceľovou výstužou - Uw = 0,79 W/(m2K)*
  tepelný koeficient Uf rámu = 0,9 W/(m2K)
 • Vynikajúca zvuková izolácia so súčiniteľom Rw = 32 až 35 dB.
 • Inovácie a jedinečnosť spojená s moderným spôsobom tesnenia založená na dvoch tesneniach EPDM, plus centrálne penové tesnenie vyrobené z EPDM, ktoré zabezpečuje nižší súčiniteľa prestupu tepla a poskytuje vynikajúci výkon, pokiaľ ide o odolnosť proti vode a priedušnosti. Nové tesnenie je k dispozícii len v DRUTEXE, ktorý naň vlastní patent, a je prvou svojho druhu na svete.
 • Špičkové kovanie MACO MULTI MATIC KS s dvoma čapmi skrutiek, ktoré poskytuje najvyššiu úroveň bezpečnosti a vynikajúcu ochranu proti vlámaniu.
 • Elegantná hliníková kľučka s jemnými krivkami zdôrazňujú moderný dizajn profilu.
Doplnky k oknám a farebné prevedenia:

Kovanie

Vzhľadom na typ použitého kovania, rozdeľujeme na:

 • Okná s funkciou S (sklopná) - základnou funkciou okna tohto typu je sklopná funkcia - v štandarde. Na prianie zákazníka je možné dodatočne použiť bezpečnostné uzávery kovania.
 • Okná s funkciou O (otváravé) - základnou funkciou okna tohto typu sú otváravé funkcie. Otváravé okná obsahujú zdvíhač krídla uľahčujúci dovieranie krídla, blokáciu otočenia kľukou v otvorenom stave - vďaka ktorej je zamedzené nechcenému vytrhnutie kovania, čo značne zkonfotňuje používanie okna. Štandardom je tiež 1 bezpečnostný záver kovanie - zamedzujúci možnému vypáčeniu okna v sklopnom stave.
 • Okná s funkciou OS (otváravo-sklopné) - základnou funkciou okna tohto typu je možnosť otvorenia aj sklopenia. Okná s OS funkciou sú štandardne vybavené: mikroventiláciou, ktorá roztvára okná od 10 do 13 mm, vďaka čomu získavame rýchlejšiu výmenu vzduchu, zdvíhačom krídla uľahčujúcemu dovieranie krídla, blokáciu otočenia kľukou v otvorenom stave - vďaka ktorej je zamedzené nechcenému vytrhnutie kovania, čo značne zkonfotňuje používanie okna. Štandardom je tiež 1 bezpečnostný záver kovanie - zamedzujúci možnému vypáčeniu okna v sklopnom stave.

Sklá a Ornamenty

Firma DRUTEX a.s vyrába vlastné izolačné dvojsklá, čo umožňuje zvýšiť kvalitu bezprostrednej kontroly výroby. Sklá sú vyrábané z najvyššej kvality skla. Tieto sklá majú kvalifikačný certifikát vydaný inštitútom skla a keramiky. Sklo môže byť vyrobené z rôzneho druhu skla a spojené z termorámom, ktorý znižuje straty tepla.

DRUTEX a.s. má certifikát, ktorý mu umožňuje označovať dvojsklá znakom bezpečnosti B a dávať svedectvo o koeficiente prenikania tepla.

Sklá:

View the embedded image gallery online at:
https://www.obnovstav.sk/plastove-okna#sigProId78b7be1107

Ornamenty:

View the embedded image gallery online at:
https://www.obnovstav.sk/plastove-okna#sigProId4b4171aebf

Farebné prevedenia


Všetky plastové systémy ponúkajú okrem tradičnej bielej farby aj široký základný vzorkovník dekoratívnych fólií. Tieto fólie dokonalé imitujú drevo a možno ich použiť jednostranne alebo obojstranne. Je možná aj kombinácia rôznych dekorov pre vnútornú a vonkajšiu stranu.

Farebné prevedenia - Štandardné dekory

prírodný dub
(Renolit č. 3118076)
zlatý dub
(Renolit č. 2178001)
orech
(Renolit č. 2178007)
tmavý dub
(Renolit č. 2052089) 

 
hnedý čokoládový
(Renolit č. 887505)
antracit
(Renolit č. 1701605)
macore
(Renolit č. 3162002)
mahagon
(Renolit č. 2097013) 

 

Farebné prevedenie - neštandardné dekory

krémová
(Renolit č. 1137905)
šedá
(Renolit č. 715505)
palisander
(Renolit č. 851805)
briliantová modrá
(Renolit č. 1500705)
tmavo modrá
(Renolit č. 503005)
modrá ocelová
(Renolit č. 1515005)
svetlo zelená
(Renolit č. 611005
tmavo zelená
(Renolit č. 612505)
tmavo červená
(Renolit č. 308105)
stredný bronz
(Renolit č. 809905)
zelená mchu
(Renolit č. 1600505)
dub špeciál
(Renolit č. 2052090)
   
oregon
(Renolit č. 1192001)
douglasie
(Renolit č. 3152009)